Нирки - це найважливіший! орган, який бере участь в регуляції артеріального тиску! Нирки з усіх органів-мішеней страждати починають в першу чергу при гіпертонії.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! На першому місці причин ниркової недостатності - ГІПЕРТОНІЯ! На другому - ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ!

Роль нирок в регуляції артеріального тиску:

  • У нирках утворюється ренін, який є частково забезпечує регуляцію тонусу кровоносних судин, підтримання балансу натрію в організмі і об'єму циркулюючої крові, активацію механізмів регуляції насосної функції серця і тонусу судин.
  • У нирках утворюються речовини, що знижують тонус судин і артеріальний тиск. Їх утворення отримало назву "антигіпертензивної" функції нирок.
  • Нирки беруть участь в регуляції артеріального тиску. Суть в тому, що підвищення артеріального тиску викликає збільшення виділення з сечею натрію підвищується діурез знижується артеріальний тиск.

Тому, коли при гіпертонії нам кажуть - лікарю, а скасуйте мені сечогінні я часто в туалет бігаю! -знайте, це не від сечогінних ви часто бігаєте!

Які обстеження нирок необхідні?

1. УЗД нирок - виключаємо пієлонефрит і камені нирок.

2. УЗД ниркових судин - виключаємо бляшки ниркових артерій і як наслідок їх звуження (стеноз).

3. Загальний аналіз сечі - дивимося на кількість лейкоцитів, наявність білка в сечі.

4. Креатинін, сечовина, калій, натрій крові - реально відображає функцію нирок!

5. Розрахункова швидкість клубочкової фільтрації - показує стадію ураження нирок.

6. Аналіз сечі на мікроальбумінурію - робиться за допомогою тест-смужок. Зазвичай на перших стадіях гіпертонії в сечі багато білка не буває, тому визначення мікроальбумінурії є дуже важливим дослідженням!