Нирки - це найважливіший! орган, який бере участь в регуляції артеріального тиску! Нирки з усіх органів-мішеней страждати починають в першу чергу при гіпертонії.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! На першому місці причин ниркової недостатності - ГІПЕРТОНІЯ! На другому - ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ!
Роль нирок в регуляції артеріального тиску:
- У нирках утворюється ренін, який є частково забезпечує регуляцію тонусу кровоносних судин, підтримання балансу натрію в організмі і об'єму циркулюючої крові, активацію механізмів регуляції насосної функції серця і тонусу судин.
- У нирках утворюються речовини, що знижують тонус судин і артеріальний тиск. Їх утворення отримало назву "антигіпертензивної" функції нирок.
- Нирки беруть участь в регуляції артеріального тиску. Суть в тому, що підвищення артеріального тиску викликає збільшення виділення з сечею натрію підвищується діурез знижується артеріальний тиск.
Тому, коли при гіпертонії нам кажуть - лікарю, а скасуйте мені сечогінні я часто в туалет бігаю! -знайте, це не від сечогінних ви часто бігаєте!
Які обстеження нирок необхідні?
1. УЗД нирок - виключаємо пієлонефрит і камені нирок.
2. УЗД ниркових судин - виключаємо бляшки ниркових артерій і як наслідок їх звуження (стеноз).
3. Загальний аналіз сечі - дивимося на кількість лейкоцитів, наявність білка в сечі.
4. Креатинін, сечовина, калій, натрій крові - реально відображає функцію нирок!
5. Розрахункова швидкість клубочкової фільтрації - показує стадію ураження нирок.
6. Аналіз сечі на мікроальбумінурію - робиться за допомогою тест-смужок. Зазвичай на перших стадіях гіпертонії в сечі багато білка не буває, тому визначення мікроальбумінурії є дуже важливим дослідженням!