Антикоагулянти? Антибіотики? Дексаметазон? Чи є ефективне лікування? Чи можна захворіти повторно?⠀І ще дуже багато питань від вас.

АНТИКОАГУЛЯНТИ

Це препарати не для лікування Covid-19.Це серйозна група лікарських засобів, їх застосування стало необхідністю через розвиток тромбоемболічних ускладнень у осіб з ВАЖКОЮформою ковід, що знаходяться на госпіталізації.⠀Дозування і вибір препаратів підбирається індивідуально!⠀На амбулаторному етапі при легкому перебігу не показано призначення антикоагулянтів для профілактики, з огляду на високий ризик побічних реакцій.⠀Тому, якщо ви перебуваєте на лікуванні вдома, у вас легкий або середньотяжкий перебіг, ви ніколи в житті не брали ці препарати - вам вони не потрібні. Ніякого самолікування.⠀І будь ласка не потрібно купувати їх додому про всякий випадок, величезна кількість людей, потребують цих препаратів на постійній основі.

АНТІБІОТИКИ

На сайтах з онлайн консультаціями, в інтернеті, в інстаграм призначення з антибіотиками ллються рікою. Виписують різні схеми, змінюють один за іншим, комбінують. Ми не знаємл якими словами ще донести до людей той факт, що пневмонія при Ковід - вірусна.Антибіотики її не лікують, від слова ЗОВСІМ!І навіть не сприяють профілактиці ускладнент і вже тим більше не виступають як профілактичні від самого ковіду.

Якщо по аналізах крові і КТ у вас вірусна пневмонія, то від антибіотиків вона не зникне, температура не знизиться, соплі не пройдуть. Але вони ж є в протоколах лікування?- ТАК.АЛЕ! не для лікування вірусної пневмонії, а для лікування бактеріальних ускладнень.Антибіотики дуже потрібні і дуже важливі і вони дійсно застосовуються при Covid-19, але це зазвичай при середньотяжкому і тяжкому перебігу, під час госпіталізації, за попередньою оцінкою потенційних збудників бактеріальної інфекції.

А чому лікарі призначають?Тому що, у всіх панікаТому що, потрібно призначити хоч щосьТому що, якщо щось піде не так винуватим буде лікар і не важливо, що антибіотики тут зовсім не допоможуть.